„Umiem pływać”

5 marca 2019 |
Ewa Dąbkowska
Powiększ zdjęcie

Od 20 lutego br. na Centrum Rekreacji i Sportu -Pływalnia trwa kolejna edycja realizowanego przez Kujawsko -Pomorski Związek Pływacki programu "Umiem Pływać".

W tegorocznej wiosennej edycji programu bierze udział 8 grup z naszej gminy oraz 9 grup spoza Gminy Kowalewo Pomorskie. Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Zajęcia odbywają się dla każdej z grup jeden raz w tygodniu przez okres 10 tygodni. W związku z powyższym przez okres realizacji programu w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki pływalnia jest dostępna dla użytkowników indywidualnych od godz. 16:30. Przypominam, że Pływalnia w Kowalewie Pomorskim powstała w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych w ramach infrastruktury przyszkolnej.

Podstawowym założeniem projektu są godziny dostępności dla młodzieży w ramach zajęć dydaktycznych. Dlatego też od poniedziałku do piątku do godz. 15-tej z pływalni korzystają wyłącznie dzieci i młodzież szkolna. W godz. od 15:00 do 19:00 w przypadku braku zajęć dydaktycznych dla dzieci i młodzieży mogą z niej korzystać (przy zachowaniu 50% dostępności) pozostali chętni do kąpieli tj. 32 osoby. Natomiast w godz. od 19.00 do 21.00 pływalnia jest ogólnie dostępna. Należy jednak pamiętać, że na kowalewskiej pływalni tak jak na wszystkich innych obiektach tego typu obowiązują limity ilości jednocześnie korzystających osób. W związku z czym zdarzają się (szczególnie w godzinach wieczornych) kilku minutowe okresy oczekiwania klientów na wejście.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF