Dzień Kobiet w Sierakowie

15 marca 2019 |
Sołtys wsi Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa
Powiększ zdjęcie

W dniu 9 marca br w Sierakowie świętowano Dzień Kobiet, organizatorami tegorocznego święta była Rada Sołecka, KGW; OSP oraz Sołtys. Na osobiste zaproszenie przekazane przez Radnego i Strażaków odpowiedziało prawie 50 mieszkanek Sierakowa.

Do wspólnego świętowania zaproszono również Burmistrza Miasta Pana Jacka Żurawskiego, Sekretarz Gminy Panią Ewę Bąk oraz Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom. Panią Joannę Piasecką.

Nie mogło zabraknąć również Panów z Sierakowa- członków Rady Sołeckiej – Marcina Dunajskiego, Tomasza Osińskiego, druhów strażaków z OSP oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W imieniu Burmistrza Pana Jacka Żurawskiego życzenia przekazała Sekretarz Gminy Pani Ewa Bąk życząc wszelkiej pomyślności, pogody ducha i aby dzień kobiet był każdego dnia, każda pani otrzymała słodki upominek. Do życzeń dołączyli Pan Marcin Dunajski- przedstawiciel rady sołeckiej oraz Pan Paweł Tosnowiec –prezes OSP Sierakowo. Następnie panowie oraz MDP rozpoczęli obdarowywanie każdej z Pań kwiatami i dzielnie usługiwali w roli kelnerów.

Członkowie Rady Sołeckiej (Anna Marcinkowska, Tomasz Osiński , Marcin Dunajski) ufundowali 3 słodkie niespodzianki a Kwiaciarnia „Pink Garden" Danuta Śmiglewska storczyka, które rozlosowano wśród Pań.

Spotkanie było również okazją do świętowania 10-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Sierakowie, przewodnicząca KGW Marta Pawlik-Śliwa złożyła serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w działalność koła i zapewniła o dalszej prężnej działalności ; poinformowała również, że KGW od lutego 2019 jest zarejestrowane w ARiMR. Serdeczne podziękowania za wsparcie, pomoc i okazane serce w pierwszych latach działalności członkinie skierowały do Pani Joanny Piaseckiej i przekazały bukiet kwiatów . Był uroczysty tort, życzenia dla członków koła ora gromkie 100lat! od uczestników spotkania.

Wspólne świętowanie trwało do późnych godzin wieczornych, a panie mogły oderwać się od codzienności i usłyszeć, że są niezastąpione.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie spotkania, a szczególnie dla Pań z KGW za przygotowanie pysznego poczęstunku (Anny Marcinkowskiej, Anny Skorasińskiej, Zofii Klugowskiej, Małgorzaty Lenczewskiej, Anny Osińskiej, Danuty Śmiglewskiej, Anny Kmieciak, Eweliny Kuśnierz, Małgorzaty Panter). Dla Panów z Rady Sołeckiej Marcina Dunajskiego i Tomasza Osińskiego , druhów strażaków i MDP.

Szczególe podziękowanie dla wszystkich pań za przybycie na spotkanie i wspólne świętowanie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF