Pomoc dla pogorzelców

17 kwietnia 2019 |
Zyta Szymańska Kierownik MGOPS
Powiększ zdjęcie

W dniu 30.03.2019 r. w godzinach popołudniowych w miejscowości Wielką Łąka miał miejsce pożar, który pozbawił dachu nad głową pięcioosobową rodzinę Państwa Wiśniewskich. W dniu 1 kwietnia wraz z kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Zytą Szymańską odwiedziłem miejsce zdarzenia.

Rodzina w jednej sekundzie straciła wszystko. Pożar pozbawił ich miejsca zamieszkania, podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku. Pozostała jedynie nadzieja.

Dlatego gorąco apeluję i proszę wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Wsparcia w formie rzeczowej można udzielać po uprzednim skontaktowaniu się z kierownikiem Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim pod nr telefonu 56 684 11 30, 56 684 28 73, tel. komórkowy 605 613 274.

Dzięki ludziom dobrej woli rodzina uzyskała już tymczasowe schronienie. Tut. Urząd wraz z Ośrodkiem Pomocy udzielił wsparcia poprzez dostarczenie żywności, zagwarantował codziennie ciepły posiłek dla całej rodziny , jak również zadeklarowano pomoc przy sprzątaniu posesji, podstawiono kontenery na śmieci.

Na chwilę obecną rodzina pilnie potrzebuje sprzętów gospodarstwa domowego takich jak: garnki, patelnie, talerze, sztućce, kubki, czajnik, kołdry, pościel, ręczniki, koce, środki czystości.

Budynek Państwa Wiśniewskich uległ znacznemu zniszczeniu. Konieczne jest przeprowadzenie generalnego remontu wnętrza budynku. W związku z czym konieczne jest pozyskanie środków finansowych na w/w cel oraz materiałów budowlanych niezbędnych do remontu.

Rodzina będzie potrzebowała również wsparcia w postaci wyposażenia domu w meble pokojowe, łóżka, telewizor, lodówkę, odkurzacz, pralkę itp.

Mając na uwadze tragiczną sytuację pogorzelców oraz pilną potrzebę pomocy, wszystkich Państwa, którzy chcieliby wesprzeć finansowo pogorzelców prosimy o wpłaty na nr konta: BS Kowalewo Pomorskie 85949600080000172020000051 z dopiskiem „Pomoc dla pogorzelców" Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim.

Szanowni Państwo- w minionych latach nie raz pokazaliście, że osoby pokrzywdzone w pożarach, czy huraganach zawsze mogły liczyć na Waszą pomoc i wsparcie.

Wierzę, że i tak będzie w tym przypadku.

 

Burmistrz Miasta

Jacek Żurawski  

 

(zamieszczono: 2019-04-01)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF