Sezon kolarski 2019 wystartował

11 kwietnia 2019 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

W trakcie pięciodniowej intensywnej i wyczerpującej konsultacji szkoleniowej w Sobótce koło Wrocławia, w dniach 06-07 kwietnia br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo uczestniczyli w dwóch wyścigach kolarskich, będących oficjalną inauguracją ogólnopolskiego ścigania.

Pierwszym startem było Międzynarodowe Kryterium Kolarskie rozegrane na ulicach Dzierżoniowa. UKS „Sokół” miał swoich reprezentantów w kategoriach: młodzik i młodziczka. W zmaganiach młodzików najwyżej sklasyfikowany na dziewiątej pozycji  był Jakub Regulski (SP Wielka Łąka). Rafał Flader (SP Wielkie Rychnowo) zajął dwudziestą pierwszą pozycję, a rozpoczynający swoją przygodę z kolarstwem Dominik Kepka (SP Wielkie Rychnowo) wywalczył dwudzieste trzecie miejsce.  Nasze młodziczki: Weronika Rysiewska, Amelia Welka (obie SP Wielkie Rychnowo) oraz Julia Kolasa (SP Wielka Łąka)  po problemach technicznych ukończyły swoje zmagania w drugiej dziesiątce.

Następnego dnia w Sobótce rozegrano XXXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Ślężański Mnich”, w którym uczestniczyło ponad 2000 zawodników.

Kolarze rywalizowali na trudnej, selektywnej 19 km rundzie wokół Sobótki.  121 młodzików miało do pokonania jedną rundę. Rafał Flader, Dominik Kepka, Jakub Regulski i Aleksander Lipiński ukończyli swoje zmagania w trzeciej i czwartej dziesiątce, zdobywając cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Taki sam dystans do pokonania miały młodziczki. Julia Kolasa, Weronika Rysiewska i Amelia Welka swoje pierwsze zmagania na Ogólnopolskim Wyścigu zakończyły, meldując się w grupie zasadniczej.