I seria Pucharu Polski za nami

17 kwietnia 2019 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

W miniony weekend kolarski peleton z całej Polski, w tym nasi młodzicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitał do Strzelec Krajeńskich, gdzie rozegrana została I seria eliminacji w Szosowym Pucharze Polski.

Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas. "Biało -niebiescy" wywalczyli następujące pozycje: Wśród młodziczek: 24 Katarzyna Kurzyńska; 26 Julia Kolasa; 28 Weronika Rysiewska; 30 Amelia Welka. Młodzicy: 21 Jakub Regulski; 23 Rafał Flader; 32 Dominik Kepka; 37 Aleksander Lipiński.

Następnego dnia w wyścigu ze startu wspólnego pierwsi do rywalizacji ruszyli młodzicy, którzy do pokonania mieli 40 km. Kraksy i defekty nie ominęły naszych zawodników, którzy ostatecznie swój start zakończyli na następujących miejscach: 30 Aleksander Lipiński, 31 Jakub Regulski, 51 Dominik Kepka, Rafał Flader po upadku nie był w stanie kontynuować jazdy. Wśród młodziczek Katarzyna Kurzyńska finiszowała w głównej grupie na 24 miejscu. Weronika Rysiewska zajęła 34 pozycję, Julia Kolasa 36 miejsce, a Amelia Welka zameldowała się na 38 pozycji.