Kolarska Liga UKS 2019 wystartowała

30 kwietnia 2019 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

27 kwietnia br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowali w wyścigu inaugurującym kolarską Ligę UKS, który odbył się w Nowogrodzie.  Zawodnicy rywalizowali na selektywnej rundzie o długości 8 km.

Jako pierwsze do rywalizacji ruszyły żakinie - tu bardzo dobre zaprezentowała się Wiktoria Nowakowska (SP Wielkie Rychnowo), której niewiele zabrakło do pierwszego podium, ostatecznie zajęła 4 miejsce. Dobrze spisała się Martyna Lewandowska (SP Wielkie Rychnowo) finiszując na 7 pozycji.

W ponad czterdziestoosobowym peletonie żaków zadowalająco spisali się „biało – niebiescy”: Konrad Ostrowski wywalczył 11 pozycję, Jonasz Śliwka był 17, Karol Pruski 19, a Mateusz Borzejewicz (wszyscy SP Wielkie Rychnowo)  swój start zakończył na 33 miejscu.
Dwie rundy do pokonania miały młodziczki. Dobrze zaprezentowały się Katarzyna Kurzyńska (SP Pluskowęsy)  i Julia Kolasa (SP Wielka Łąka), które wywalczyły odpowiednio 10 i 11 pozycję. Amelia Welka finiszowała na 20 miejscu. Weronika Rysiewska (obie SP Wielkie Rychnowo) nie zaliczy swojego startu do udanych.
Jako ostatni na starcie stanęli młodzicy, którzy do pokonania mieli trzy rundy.

Wśród 52 młodzików dobrze zaprezentował się Rafał Flader (SP Wielkie Rychnowo), który wywalczył 17 pozycję.