„Nowa Piątka” w Kowalewie Pomorskim

7 maja 2019 |
Magdalena Radko
Powiększ zdjęcie

26 kwietnia br. w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyło się spotkanie informacyjne programu „Nowa Piątka" z mieszkańcami naszej Gminy.

Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego z Wydziału Polityki Społecznej i pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapoznali mieszkańców z programem. Mówili o 5 założeniach programu: Emerytura Plus, 500 Plus, Niższy Pit, Bez Pit dla młodych, Połączenia lokalne.

Emerytura Plus to świadczenie, które będzie przyznawane wszystkim osobom, które pobierają emerytury (zarówno z KRUS, ZUS, jak i mundurową) i renty, a także świadczenia i zasiłki przedemerytalne oraz nauczycielskie świadczenia kompensacyjne.

500 Plus- każda rodzina już w lipcu 2019 r. otrzyma nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na pierwsze i kolejne dziecko do 18. roku życia, bez względu na dochody.

Niższy Pit to obniżenie obciążeń podatkowych osób pracujących. Dzięki temu rozwiązaniu Polacy otrzymają wyższe wynagrodzenie za pracę.
Bez Pit dla młodych- osoby pracujące, do 26. roku życia będą zwolnione z podatku PIT. Ułatwi to młodym ludziom rozpoczęcie kariery zawodowej i umożliwi zwiększenie wynagrodzenia.

Połączenia Lokalne- przewrócenie połączeń autobusowych. Utworzony zostanie fundusz, dzięki któremu możliwe będzie przywrócenie połączeń autobusowych w wielu polskich samorządach.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF