Kolarskie zwycięstwo w majówkę

8 maja 2019 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Na ściganiu początek maja spędzili zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kujawsko – pomorskiej ligi UKS.

1 maja br. w Toruniu na torze rallycrossowym o długości 850 metrów rozegrano Kryterium Uliczne. Bardzo dobrze w kategorii żakini zaprezentowała się Wiktoria Nowakowska (SP Wielkie Rychnowo), która wywalczyła I miejsce.

Na tym szybkim i emocjonującym kryterium wystartowali także: Rafał Flader (SP Wielkie Rychnowo); Julia Kolasa (SP Wielka Łąka); Katarzyna Kurzyńska (SP Pluskowęsy);  Martyna Lewandowska (SP Wielkie Rychnowo); Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka) ; Konrad Ostrowski, Karol Pruski  SP Wielkie Rychnowo); Mateusz Płotka; Jakub Regulski (SP Wielka  Łąka); Weronika Rysiewska; Jonasz Śliwka i Amelia Welka (wszyscy SP Wielkie Rychnowo), którzy zdobyli nowe cenne doświadczenia i wywalczyli miejsca w czołówce.

3 maja br. w Lubawie rozegrano XXIV Kryterium Uliczne im. Edmunda Groszkowskiego o Puchar Burmistrza Miasta. Kolarze rywalizowali na pętli o długości 1800 metrów przebiegającej przez Rynek, część trasy prowadziła po kostce brukowej.

Na tej trudnej trasie z dobrej strony zaprezentowali się nasi zawodnicy, którzy zajęli następujące miejsca: Wiktoria Nowakowska zajęła 4 miejsce w kategorii żakini. Wśród żaków: Jonasz Śliwka wywalczył 6 miejsce; Konrad Ostrowski był 10, a Mateusz Płotka 12Katarzyna Kurzyńska zajęła 11 pozycję w kategorii młodziczka, na 13 miejscu swój start zakończyła Weronika Rysiewska. Julia Kolasa po kraksie nie ukończyła rywalizacji. Młodzicy Jakub Regulski; Aleksander Lipiński i Rafał Flader zajęli miejsca  w drugiej dziesiątce i nie zaliczą tego startu do udanych.