Martyna Lewandowska na podium w Zbójnie

16 maja 2019 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

11 maja br. trzynastoosobowa reprezentacja UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowała w wyścigu o Puchar Wójta Gminy Zbójno.  Zawodnicy rywalizowali na selektywnej rundzie o długości 8,2 km.

Jako pierwsze do rywalizacji ruszyły żakinie - tu bardzo dobre zaprezentowała się Martyna Lewandowska (SP Wielkie Rychnowo), która wywalczyła 2 miejsce, dobrze spisała się Wiktoria Nowakowska (SP Wielkie Rychnowo) zajmując miejsce tuż za podium.

W ponad czterdziestoosobowym peletonie żaków dobrze spisał się Jonasz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo), który był 12, Mateusz Płotka (SP Wielka Łąka) zajął 17 miejsce, Karol Pruski finiszował na 23 miejscu, a Konrad Ostrowski (obaj SP Wielkie Rychnowo) był 24.

Młodziczki do pokonania miały dwie rundy. Weronika Rysiewska (SP Wielkie Rychnowo) wywalczyła 9 miejsce. Pozostałe zawodniczki: Julia Kolasa (SP Wielka Łąka), Katarzyna Kurzyńska (SP Pluskowęsy) i Amelia Welka (SP Wielkie Rychnowo) nie zaliczą tego startu do udanych.

Jako ostatni na starcie stanęli młodzicy, którzy do pokonania mieli trzy rundy.

Wśród 55 młodzików dobrze zaprezentował się Jakub Regulski (SP Wielka Łąka), który wywalczył 14 miejsce, a Rafał Flader (SP Wielkie Rychnowo) zafiniszował na 22 pozycji.