Niskie ciśnienie wody

12 czerwca 2019 |
Małgorzata Wegner
Powiększ zdjęcie

Kiedy na dworze jest piękna pogoda, w godzinach wieczornych obserwujemy spadek ciśnienia wody. Jest on skutkiem zwiększonego poboru wody przede wszystkim do podlewania ogródków przydomowych. Wysoka temperatura na dworze na pewno sprzyja zwiększonemu zapotrzebowaniu na wodę.

Na terenie gminy Kowalewo Pomorskie funkcjonują trzy stacje uzdatniania wody: największa w Piątkowie, kolejna w Marianach i ostatnia w Wielkiej Łące. Stacje te są ze sobą sprzężone i wzajemnie się uzupełniają. Gwałtowne spadki ciśnienia wody na stacjach w Piątkowie i Marianach powodują, że woda nie dociera do wszystkich odbiorców.

Apelujemy o racjonalne korzystanie z wody pitnej. Zwracamy się do wszystkich mieszkańców z prośbą o niepobieranie wody w godzinach wieczornych do celów innych niż spożywcze lub higieniczne. Apel dotyczy przede wszystkim niepodlewania i niezraszania trawników, klombów, ogrodów warzywnych, boisk, stadionów i innych terenów zielonych, niepodlewania upraw w tunelach foliowych i szklarniach ogrodowych, upraw działkowych, rolnych i sadowniczych, mycia samochodów i innych pojazdów oraz napełniania oczek wodnych i basenów.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF