Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich

28 czerwca 2019 |
UKS Sokół Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

W miniony weekend 10-cio osobowa reprezentacja UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo  wzięła udział w szosowych Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie. Nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z blisko 500 młodymi adeptami kolarstwa z całej Polski.

Pierwszego dnia rozegrano jazdę indywidualną na czas. Najlepiej spośród naszych reprezentantów zaprezentowali się:  Konrad Ostrowski, który wywalczył 9 miejsce oraz  Martyna Lewandowska „wykręcając” 10 czas zawodów.

W niedzielę rozegrano wyścigi ze startu wspólnego. W kategorii klas V z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Martyna Lewandowska, której niewiele zabrakło do medalu, ostatecznie uplasowała się tuż za podium.

W silnej, bardzo wyrównanej stawce zawodników z klas IV-VII wyścigi ze startu wspólnego kończyły się finiszami z peletonu. W głównych grupach na mecie zameldowali się: Wiktoria Nowakowska ( 8 miejsce); Konrad Ostrowski (8 miejsce);  Katarzyna Kurzyńska (14 miejsce); Aleksander Lipiński ( 18 miejsce ). W rywalizacji ze starszymi kolegami cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości zdobył Mateusz Borzejewicz.