Sokoły w Rypinie wakacyjnie, a w Świętosławiu rewelacyjnie!!!

2 lipca 2019 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Ostatni weekend czerwca zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo spędzili na ściganiu, startując w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego w sezonie 2019.

29 czerwca br. na ulicach Rypina rozegrano IV Kryterium Uliczne. W kategorii żakini Wiktoria Nowakowska była piąta, Martyna Lewandowska wywalczyła jedenaste miejsce. Z dobrej strony zaprezentował się  żak Jonasz Śliwka, który był ósmy.  Młodzik Rafał Flader został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji.

W dniu rozgrywania Mistrzostw Polski elity mężczyzn w kolarstwie szosowym w Ostródzie, Wójt Gminy Ciechocin zaprosił młodych adeptów kolarstwa do Świętosławia na wyścig ze startu wspólnego. Przy temperaturze przekraczającej 32 stopnie Celsjusza z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi kolarze z Gminy Kowalewo Pomorskie.

W kategorii żakini  po finiszu z siedmioosobowej ucieczki Martyna Lewandowska wywalczyła drugie miejsce, a dwa oczka za nią finiszowała Wiktoria Nowakowska.

Do udanych swój start w kategorii żak zaliczy także Jonasz Śliwka, który będąc  w odjeździe dnia wywalczył ósmą pozycję.  Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja młodzików. Bardzo dobrze zaprezentował się Rafał Flader, który po samotnym pościgu za czteroosobową czołówką  wywalczył piąte miejsce.