Wakacyjne ściganie kolarskich Sokołów

12 lipca 2019 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo.
Powiększ zdjęcie

Pracowity początek wakacji mają za sobą zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy w dniach 06-07 lipca br. wystartowali w dwóch wyścigach w ramach „ Kolarskiej Ligi Szlakiem Uczniowskich Klubów Sportowych”.

W sobotę wystartowaliśmy w III wyścigu kolarskim o Puchar Wójta Gminy Obrowo.

Zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej rywalizowali na 11,2 km. rundzie. Bardzo dobrze zaprezentowała się Martyna Lewandowska, która po finiszu z grupy wywalczyła 3 miejsce w kategorii żakini, Wiktoria Nowakowska zajęła 6 pozycję.  Do udanych swój start zaliczą nasze młodziczki: Julia Kolasa finiszowała na 4 pozycji, a Katarzyna Kurzyńska była 7.  Wśród młodzików Rafał Flader był 9. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca poza czołową dziesiątką.

Następnego dnia młodzi kolarze z Gminy Kowalewo Pomorskie z dobrej strony pokazali się w wyścigu ze startu wspólnego rozgrywanym w Rogóźnie. Poza 9% podjazdem zawodnikom przyszło zmierzyć się z deszczem i wiatrem.

Miejsca w czołowej dziesiątce zawodów wywalczyli: w kategorii młodziczka Katarzyna Kurzyńska była 8, tuż za nią finiszowała Julia Kolasa. Wśród kategorii żakini Wiktoria Nowakowska zajęła 9 pozycję. Nasi reprezentanci w pozostałych kategoriach wiekowych przyjechali w grupie zasadniczej zajmując miejsca w drugiej dziesiątce.