Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

15 lipca 2019 |
A.Szewczyk
Powiększ zdjęcie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS. Jest to akcja skierowana nie tylko do przedsiębiorców ale również do osób, które dopiero planują dołączyć do tego grona.

W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy będzie można uzyskać informacje z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu przez osoby prowadzące działalność gospodarczą opłacające składki wyłącznie na własne ubezpieczenia, właściwego ustawodawstwa, w przypadku wykonywania pracy w krajach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii, ulg należności z tytułu zaległych składek oraz o rodzajach świadczeń w zależności od formy zatrudnienia/ ubezpieczenia. Poruszana będzie także kwestia delegowania pracowników do pracy za granicą i wynikające z tego tytułu obowiązku opłacania składek.

Wszystkie osoby zainteresowane tematem zapraszamy  w dniach 23 - 27 września br. do siedziby Oddziału w Toruniu przy ul. Mickiewicza 33/39 oraz do wymienionych niżej terenowych jednostek organizacyjnych:

-        Inspektorat we Włocławku, ul. Płocka 167.

-        Inspektorat w Grudziądzu, ul. Wybickiego 39.

-        Inspektorat w Lipnie, ul. Mickiewicza 43.

-        Inspektorat w Brodnicy, ul. Mały Rynek 5.

-        Inspektorat w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 6a.

Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z indywidualnych porad w ramach dyżurów eksperckich a także wysłuchać prelekcji nt.

-        Mała działalność gospodarcza – kto, kiedy i na jakich zasadach może z niej skorzystać.

-        Elektronizacja akt pracowniczych – obowiązki i korzyści po stronie pracodawcy.

-        Zasady i tryb przeprowadzania kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy wykonywanej przez płatników składek.

-        Ulgi w spłacie zadłużenia z tytułu składek.

-        ZUS przez Internet - usługi dla klientów Zakładu.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF