W podziękowaniu za plony

11 września 2019 |
Monika Piróg
Powiększ zdjęcie

Mieszkańcy sołectw Mariany, Mlewiec, Srebrniki podziękowali za tegoroczne plony. Okazją do tego były dożynki parafialne w dniu 30 sierpnia br. Mszę świętą w Kościele pw. Matki Boskiej Śnieżnej w Srebrnikach odprawił ks. Wojciech Robert Radzikowski. 

W homilii podkreślił, znaczenie święta dziękczynienia nie tylko dla rolników ale wszystkich, którzy każdego dnia sięgają po chleb.

Podczas uroczystości podziękowano rolnikom za trud, za dobrą pracę. Przypomniano, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika, na nasze stoły codziennie trafia polski chleb.

Przekazano także życzenia rolnikom i wszystkim obecnym na uroczystościach, aby nigdy nie zabrakło nam tego najważniejszego symbolu dożynek – chleba.

W uroczystościach dożynkowych udział wzięli Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Jacek Żurawski oraz mieszkańcy trzech sołectw. Po części oficjalnej wszyscy obecni udali się do świetlicy wiejskiej w Mlewcu na poczęstunek i wspólne świętowanie. Serdecznie podziękowania dla osób, które przyczyniły się do organizacji dożynek.

Zdjęcie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF