Program "Umiem Pływać"

2 marca 2018 |
Marzena Rachubińska
Powiększ zdjęcie

Od dnia 2 marca br. na Centrum Rekreacji i Sportu -Pływalnia rusza kolejna edycja realizowanego przez Kujawsko -Pomorski Związek Pływacki programu "Umiem Pływać".

Jest on skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. W tegorocznej wiosennej edycji weźmie udział 8 grup z naszej gminy oraz 8 grup spoza Gminy Kowalewo Pomorskie. Zajęcia będą odbywały się dla każdej z grup jeden raz w tygodniu przez okres 10-ciu tygodni. W związku z powyższym w czwartki i piątki w godz 15.00:16.30 dostępność dla pozostałych użytkowników pływalni będzie ograniczona.

Pływalnia w Kowalewie Pomorskim powstała w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych w ramach infrastruktury przyszkolnej. Podstawowym założeniem projektu są godziny dostępności dla młodzieży w ramach zajęć dydaktycznych. Dlatego też od poniedziałku do piątku do godz. 15-tej z pływalni korzystają wyłącznie dzieci i młodzież szkolna . W godz.15.00:19.00 w przypadku braku zajęć dydaktycznych dla dzieci i młodzieży mogą z niej korzystać przy zachowaniu 50% dostępności wszystkie pozostałe chętne do kąpieli osoby -tj 32 osoby. Natomiast w godz. 19.00:21.00 pływalnia jest ogólnie dostępna.

Należy jednak pamiętać, że na " Naszej" pływalni tak jak na wszystkich innych obiektach tego typu obowiązują limity ilości jednocześnie korzystających osób . W związku z czym zdarzają się ( szczególnie w godzinach wieczornych ) kilku minutowe okresy oczekiwania klientów na wejście . Jednocześnie przypominam, że od stycznia 2018 roku pływalnia jest czynna w soboty, niedziele, święta oraz w dni wolne od nauki szkolnej w godz.11.00-21.00.Warto także wspomnieć, że Centrum Rekreacji i Sportu - Pływalnię od poczatku jej funkcjonowania odwiedziło ponad 210 tyś osób.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF