Ekobiesiada 2019

17 września 2019 |
Danuta Kołodziej
Powiększ zdjęcie

W dniu 15 września 2019 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim zorganizowano już po raz czternasty „ Ekobiesiadę „ w ramach kampanii „ Sprzątanie Świata –Polska„

Ekobiesiada składała się z trzech konkursów: plastycznego, kulinarnego i ekomody.

W konkursie plastycznym należało wykonać wizerunek chronionego zwierzęcia, naturalnych rozmiarów. Jury oceniało różnorodność użytych materiałów, sposób wykonania oraz podobieństwo wykonanych zwierząt do oryginału. Kreatywność uczestników była niesamowita. Zgłoszonych prac było aż trzydzieści dziewięć.

Konkurs kulinarny polegał na przygotowaniu potraw na bazie produktów naturalnych, oceniano walory smakowe oraz sposób podania poszczególnych potraw i dekorację stołu. Uczestnicy musieli wybrać jedną z dowolnych potraw, którą przedstawią jury.

W ekomodzie zaś, liczyła się fantazyjność stroju, jak również sposób wykonania i użycie materiałów naturalnych. Najliczniejszą grupę stanowili przedszkolaki z publicznego przedszkola.

W konkursach udział wzięli również: uczniowie SP w Kowalewie Pomorskim, SP w Wielkim Rychnowie, SP w Wielkiej Łące, SP w Pluskowęsach, SP w Mlewie, Świetlicy Socjoterapeutycznej, Przedszkola Publicznego oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim.

Imprezę uświetnił pokaz taneczny w wykonaniu Grupy Tanecznej FAN ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim pod kierunkiem Katarzyny Grabowskiej i Jolanty Zarębskiej.

Wszystkie konkursy oceniało powołane Jury w składzie:

Barbara Niewidział- Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury,

Jerzy Koralewski- Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia,

Marzena Zalewska- Terapeuta Zajęciowy w WTZ,

Maria Nowatka- Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów

Hanna Kalinowska – Radna Rady Miejskiej w Kowalewie Pom.,

Wojciech Małkiewicz- Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kowalewie Pom.,

Barbara Bezorowska- Przewodnicząca Koła Kobiet Kreatywnych w Kowalewie Pom.,

Teresa Żurawska - Członek KGW oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Chełmonie.

Wyniki Ekobiesiady 2019:

 Konkurs plastyczny:

I miejsce: Marcelina Skorasińska SP Kowalewo

II miejsce: Monika Rączka SP Kowalewo

III miejsce: Jan Jastrzębski SP Kowalewo

III miejsce: Wiktor Zieliński Świetlica Socjoterapeutyczna

Wyróżnienia:

Nikola Juszczak SP Pluskowęsy

Filip Chyliński SP Mlewo

Jakub Jastrzębski SP Kowalewo

Maja Świerad SP Kowalewo

Wiktoria Krzywdzińska SP Kowalewo

Maksymilian Wiśniewski SP Wielka Łąka

Konkurs Ekomody:

I miejsce: Natalia Wudzińska Publiczne Przedszkole

I miejsce: Kryspin Jagielski SP Kowalewo

II miejsce: Julia Szymańska Publiczne Przedszkole

II miejsce: Marcel Dunajski Publiczne Przedszkole

III miejsce: Natalia Dąbrowska Publiczne Przedszkole

III miejsce: Lena Nowak SP Wielkie Rychnowo

IV miejsce: Martyna Kiżewska Publiczne Przedszkole

 Wyróżnienia:

Nadia Puwalska Publiczne Przedszkole, Szymon Kobus Publiczne Przedszkole, Jagoda dąbrowska Publiczne Przedszkole, Nadia Kulińska Publiczne Przedszkole, Zuzanna Rudzka Publiczne Przedszkole, Agata Rumińska Publiczne Przedszkole, Lena Wisińska Publiczne Przedszkole, Amelia Gimińska SP Wielkie Rychnowo, Jakub Kobus SP Kowalewo, Oliwia Dąbrowska SP Kowalewo, Inga Szefler Publiczne Przedszkole, Maja Kamińska Publiczne Przedszkole.

Konkurs kulinarny:

Super Szefowie Kowalewa Pomorskiego 2019r: ( stolik nr 3)

Dominika Chruściel SP Kowalewo

Alicja Fordońska SP Kowalewo

Amelia Sołtyszewska SP Kowalewo

I miejsce:  Szkoła Podstawowa Wielkie Rychnowo (stolik nr 9)

Małgorzata Szymczak

Natalia Chłopecka

Laura Ruszkowska

I miejsce: Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie  (stolik nr 6)

Monika Rączka

Amelia Skorska

Wiktoria Krzywdzińska

II miejsce: Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie ( stolik nr 4)

Szymon Osowski

Łukasz Ostrowski

Franciszek Orfin

II miejsce: Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie (stolik nr 13)

Szymon Osmański

Kaja Cyrklaf

Adam Panak

III miejsce: Szkoła  Podstawowa Kowalewo Pomorskie ( stolik nr 2)

Patrycja Gadomska

Wiktoria Wieczyńska

Zuzanna Midura

III miejsce: Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie Stolik nr 7)

Amelia Piskorska

Nel Midura

IV miejsce: Warsztaty Terapii Zajęciowej ( stolik nr 12)

Jarosław Kamper

Piotr Kocjan

Jerzy Pakuła

Wyróżnienie:

Julia Belzyt SP Wielka Łąka, Laura Wessel SP Wielka Łąka, Maksymilian Wiśniewski SP Wielka Łąka, Świetlica Socjoterapeutyczna: Martyna Wybraniec, Martyna Żelazkowska, Kornelia Żelazkowska,  SP Kowalewo Pomorskie: Aleksandra Siwik, Zofia Wiśniewska, Paweł Panak

Fundatorami nagród dla zwycięzców konkursów ekologicznych byli: Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego Jacek Żurawski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu,  Firma Plastica Frydrychowo Sp. z o.o., Firma Handlowo Usługowa Mal-Pak Leszek Mul, Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF