Gminne Zawody Strzeleckie

24 września 2019 |
Natalia Maleszewska
Powiększ zdjęcie

22. września 2019 roku tradycyjnie odbyły się Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie. Organizatorem corocznych zawodów jest Burmistrz Miasta, Sołtys Sołectwa Kiełpiny wraz z Radą Sołecką, zawodnicy swoje umiejętności strzeleckie prezentowali na strzelnicy im. Waldemara Balcerka w Kiełpinach.

Tradycyjnie w dniu zawodów p. Burmistrz złożył wiązankę kwiatów na grobie śp. Waldemara Balcerka. Rywalizację sportową sprawnie przeprowadziła firma SFORA EXTREME, kierownikiem zawodów był p. Milan Cieśla, który również sprawował opiekę medyczną. Dla wszystkich strzelających organizatorzy zapewnili ciepły posiłek i napoje, pogoda w tym roku wyjątkowo sprzyjała wspólnemu biesiadowaniu.

W XXIII edycji zawodów, udział wzięło 29 trzy osobowych drużyn reprezentujących sołectwa, komitety osiedlowe, zakłady pracy. Cieszy coraz większy udział kobiet w rywalizacji sportowej, a najlepszą zawodniczką okazała się p. Marzena Zaremba z drużyny F.H.U. Donata Midura, zacięta walka rozegrała się o następne miejsce, dopiero w dogrywce, drugie miejsce wywalczyła p. Magdalena Błach z drużyny EKOPARK S.A., na trzecim miejscu uplasowała się p. Magdalena Bartoszyńska KGW Kiełpiny. Rywalizację Panów wygrał p. Sutkowski Marek reprezentujący Koło Łowieckie Grzywacz, drugie miejsce zajął p. Zieliński Michał reprezentujący sołectwo Mlewo, na trzecim miejscu uplasował się p. Marcin Dunajski z sołectwa Sierakowo. W rywalizacji drużynowej pierwsze miejsce zajęło Koło Łowieckie Grzywacz (134 pkt.), drugie miejsce sołectwo Sierakowo (128 pkt.), trzecie miejsce F.H.U. Donata Midura (127 pkt.). Każdy zawodnik maksymalnie mógł ustrzelić 50 punktów, co drużynie mogło dać maksymalnie 150.

Zwycięzcy klasyfikacji drużynowej otrzymali puchar, dyplom i nagrodę finansową w wysokości 400 zł. Kolejne drużyny otrzymały dyplomy i nagrody finansowe w wysokości: II drużyna 300 zł i III drużyna 200 zł. W klasyfikacji indywidualnej kobiet i mężczyzn pierwsze pięć miejsc uhonorowano dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wszystkim wyróżnionym pogratulowali Burmistrz Miasta p. Jacek Żurawski, Sekretarz Gminy p. Ewa Bąk, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Jerzy Orłowski, Sołtys Sołectwa Kiełpiny p. Wiesław Kraśniewski

Poziom rywalizacji był wyrównany, atmosfera przyjazna, na zakończenie Burmistrz Miasta p. Jacek Żurawski serdecznie podziękował zawodnikom za udział, a organizatorom za sprawne przeprowadzenie zawodów.

Zapraszamy za rok na kolejną XXIV edycję Gminnych Zawodów Strzeleckich.