WIGILIA W SIERAKOWIE

13 grudnia 2019 |
Magdalena Radko
Powiększ zdjęcie

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości i przebaczania, ale również czas refleksji i spotkań. W dniu Wigilii spotykamy się przy stołach, składamy sobie wzajemnie świąteczne życzenia, wspominamy dawne dzieje oraz pamiętamy o tych, którzy odeszli.

Tradycyjnie każdego roku w gminie Kowalewo Pomorskie organizowane są spotkania wigilijne w poszczególnych sołectwach.

W dniu 8 grudnia br. kolejny raz zorganizowano Wigilię Sołecką w Sierakowie, organizatorami byli Rada Sołecka, Sołtys, KGW i OSP Sierakowo. Do wspólnego świętowania zaproszono Burmistrza Miasta Pana Jacka Żurawskiego, Ks. Wikarego Michała Wyrębskiego; Sekretarz Gminy Panią Ewę Bąk, mieszkańców i sympatyków Sierakowa.

Zabierając głos Burmistrz Miasta Jacek Żurawski życząc wszystkim zdrowych, radosnych świąt spędzonych w gronie rodziny oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2020. Jak przysłało na prawdziwą rodzinną wigilię było łamania się opłatkiem, wspólne składanie życzeń, a następnie tradycyjna wieczerza wigilijna z pysznymi postnymi potrawami. Śpiewanie kolęd, rozmowy, wspólne świętowanie trwało do późnych godzin wieczornych. W magiczny czas świat wprowadzili zebranych dzieci i młodzież z Sierakowa przyozdabiając pięknie choinkę wspaniałymi ozdobami. Spotkanie to było również okazją do zebrania karmy dla zwierząt, która zostanie przekazana do schroniska. Serdeczne podziękowania dla pań i panów z KGW Sierakowo za przygotowanie wieczerzy wigilijnej.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF