Spotkanie opłatkowe członkiń KGW Chełmonie

17 grudnia 2019 |
Zarząd KGW Chełmonie
Powiększ zdjęcie

Najpiękniejsza wieczerza w roku to Wigilia Bożego Narodzenia. Blask choinki, stół nakryty białym obrusem i opłatek tworzą niezwykłą, świąteczną atmosferę. Koniec roku, to tradycyjnie już spotkania wigilijne różnych organizacji i grup społecznych.

Takiego spotkania nie mogło zabraknąć dla kobiet zrzeszonych w Kole Gospodyń Wiejskich Chełmonie. 7 grudnia w świetlicy wiejskiej w Chełmoniu, przy świątecznie przystrojonym, wigilijnym stole zasiadły członkinie KGW oraz zaproszeni goście.

Symbolicznym kawałkiem chleba pod postacią opłatka, podzielili się: p. Burmistrz Jacek Żurawski, ksiądz Zdzisław Szauer, radny Michał Klafczyński, p. sołtys Ewelina Guzowska, opiekun sołectwa Chełmonie Katarzyna Szczutowska i p. Anna Panak oraz mieszkanki Chełmonia i członkinie KGW Chełmonie.

Spotkanie przebiegło w świątecznej, rodzinnej atmosferze, gdzie nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i drobnego, słodkiego upominku. Wszyscy z chęcią spróbowali świątecznego barszczu z pasztecikami, kapusty z grzybami, pierogów, ryb i przepysznych ciast. Oczywiście wszystkie potrawy przyrządzone zostały przez panie z KGW własnoręcznie i wg tradycyjnych przepisów, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Koło Gospodyń Wiejskich Chełmonie zostało zarejestrowane we wrześniu, więc jest młodą organizacją z dużym potencjałem. Przewodniczącą została Pani Beata Wojciechowska – Stempska, a w skład zarządu wchodzą jeszcze p. Arleta Walenda oraz p. Teresa Żurawska. Pozyskane w tym roku dofinansowanie KGW zostało przeznaczone na zakup m.in. warnika do wody, patelni elektrycznej, termosu stalowego, kociołka elektrycznego do zup, filiżanek, bulionówek oraz obrusów.
Dla wszystkich było to wyjątkowe spotkanie. Uczestnicy nie szczędzili słów podziękowań dla organizatorek.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF