Nowy samochód dla Jednostki OSP Kowalewo Pomorskie

23 grudnia 2019 |
Edyta Jasińska
Powiększ zdjęcie

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie Pomorskim wzbogaciła się o nowy  lekki samochód ratowniczo -gaśniczy marki IVECO DAILY .

Zakup samochodu został sfinansowany ze środków:

- Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację zadania publicznego pod tytułem „ Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego” w wys. 100.000,00 zł.;

-  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na realizację przedsięwzięcia pn.    ”Zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie Pomorskim” w wys. 175.000,00 zł.;

- budżetu gminy w wys. 75.000,00 zł .

Lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy posiada mniejsze gabaryty i jest bardziej zwrotny. Przyspieszy to czas dotarcia do zdarzenia na zatłoczonej drodze, a szczególnie na drodze krajowej nr  15, tym samym pozwoli szybciej udzielić profesjonalnej  pomocy osobom poszkodowanym, gdzie liczą się minuty, a nawet sekundy, które decydują o zdrowiu i  życiu.

Uroczyste poświecenie samochodu planowane jest podczas gminnych uroczystości  Św. Floriana, które odbędą  się 9 maja 2020 r. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF