Apel o wsparcie osób starszych i samotnych

19 marca 2020 |
Zyta Szymańska Kierownik MGOPS
Powiększ zdjęcie

Szanowni Państwo !

Z uwagi na aktualną sytuację w Polsce i występowanie koronawirusa – dynamiczną sytuację i trudne do przewidzenia kierunki jego rozprzestrzeniania się, Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim zwraca się z prośbą o zwrócenie uwagi, w szczególności na osoby starsze i samotne.

Przypominamy, że te osoby bezwzględnie powinny ograniczyć kontakty na zewnątrz. Dlatego apelujemy o wsparcie dla sąsiada, sąsiadki, babci, dziadka. Zróbcie im zakupy, kupcie to czego potrzebują.

W przypadku posiadania wiedzy, iż ktokolwiek z mieszkańców naszej gminy wymaga wsparcia  tut. Ośrodka, prosimy o pilny kontakt telefoniczny pod  numerami telefonu.

Sekretariat: 56 684 11 30, 56 47 56 543, 56 47 56 544, kom. 601 839 676
Pracownicy socjalni: 605 613 274
Świadczenia rodzinne, 500+, fundusz alimentacyjny: 603 536 200
e-mail: mgops@interia.pl

W przypadku osób starszych, samotnych, bez rodziny pracownicy tut. Ośrodka są gotowi przyjść z pomocą w zakresie zabezpieczenia niezbędnych potrzeb życiowych na indywidualną prośbę telefoniczną.

Ponadto prosimy wszystkich mieszkańców o zapoznanie się z materiałami informacyjnymi na temat koronawirusa i bezwzględne zastosowanie się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych.

Udzielając pomocy sąsiedzkiej osobom objętych kwarantanną i seniorów zachowaj ostrożność .

Pamiętajmy jeżeli robimy zakupy dla osób objętych kwarantanną, nie przyjmujmy niczego z ich otoczenia, przedmiotów, pieniędzy. Zabezpieczmy potrzeby tych osób i zostawmy je pod drzwiami.

 

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF