Informacja dotycząca pracy przedszkola i oddziałów przedszkolnych

14 maja 2020 |
Ewa Bąk
Powiększ zdjęcie

Szanowni Państwo,
Informuję, iż razem z dyrektorami szkół i przedszkola, dla których Gmina Kowalewo Pomorskie jest organem prowadzącym, podjęliśmy decyzję dotyczącą pracy przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych:

  • Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim – otwarte będzie od 18 maja 2020r.,

  • oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nadal funkcjonują w trybie pracy zdalnej. W zależności od  zgłaszanych przez rodziców potrzeb na bieżąco będziemy zastanawiać się nad otwarciem kolejnych miejsc.

Po analizie sytuacji epidemiologicznej, mając przede wszystkim na uwadze zapewnienie dzieciom i pracownikom przedszkola bezpieczeństwa, zostały opracowane „Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa”, do których musimy się bezwzględnie stosować. Są one poparte wytycznymi z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego: https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-dla-przedszkoli

W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką w domu. Dla dzieci pozostających w domach w dalszym ciągu będzie kontynuowane nauczanie zdalne prowadzone przez wychowawców grup.

Przedszkole, oddziały przedszkolne i przedszkole prywatne w gminie Kowalewo Pomorskie wyposażone zostały w niezbędne środki bezpieczeństwa.

Wszelkie informacje o pracy Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim dostępne są na stronie internetowej http://www.przedszkolekowalewo.pl

Liczę na Państwa zrozumienie i bezwzględne stosowanie się do powyższych zaleceń.

 

Burmistrz Miasta

/-/ Jacek Żurawski

 

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF