100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II – wywieśmy papieskie flagi.

15 maja 2020 |
Marta Chądzyńska
Powiększ zdjęcie

Szanowni mieszkańcy Gminy Kowalewo Pomorskie!
W najbliższy poniedziałek, 18 maja br. mija 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W naszym regionie będzie to wydarzenie szczególne – papież Polak jest patronem Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Honorowym Obywatelem Kowalewa Pomorskiego (ustanowiony uchwałą Rady Miejskiej Nr XV/161/99 z dnia 11.11.1999 r.).

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o podkreślenie szczególnego charakteru tego dnia, poprzez wywieszenie flag papieskich na głównych ulicach miasta oraz na naszych domach w dniach 17 i 18 maja.

Ponadto informuję, że Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego razem z lokalnymi mediami chce, aby do obchodów z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II aktywnie włączyli się mieszkańcy całego województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z myślą o nich przygotowany został konkurs pn „Urodziny papieża w moim domu". Jest to jednocześnie zaproszenie i zachęcenie mieszkańców województwa do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Pozwoli to poczuć szczególną atmosferę, która towarzyszyła przyjazdom Jana Pawła II do naszego regionu.

Warunki udziału w konkursie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/35734-wez-udzial-w-konkursach-i-swietuj-z-nami

Burmistrz Miasta
/-/ Jacek Żurawski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF