Zajęcia opiekuńcze dla klas I-III w szkołach od 25 maja

22 maja 2020 |
Ewa Bąk
Powiększ zdjęcie

Od 25 maja 2020 r. na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie ruszają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktyki w szkołach podstawowych dla uczniów klas I-III.

Równolegle z zajęciami w szkołach kontynuowane będzie nauczanie zdalne dla dzieci, które pozostaną w domach, na zasadach wypracowanych w danej szkole podstawowej.

W związku z obowiązującymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego wprowadzono w placówkach oświatowych regulaminy i szczególne zasady bezpieczeństwa. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby spełnić wszystkie wymogi sanitarne, zapewniając tym samym maksymalne możliwe bezpieczeństwo dzieciom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Szkoły zostały wyposażone w niezbędne środki ochrony osobistej i płyny dezynfekujące.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy zgłosili potrzebę skorzystania z przewidzianej przepisami formy organizacji zajęć w klasach I-III od dnia 25 maja br. zostaną uruchomione zajęcia w:

  • Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie,
  • Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Wielkiej Łące.

Przypominamy, że od dnia 18 maja br. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim wznowiło działalność w formie stacjonarnej, natomiast oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nadal funkcjonują w trybie pracy zdalnej.
W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką w domu. Dla dzieci pozostających w domach w dalszym ciągu będzie kontynuowane nauczanie zdalne prowadzone przez wychowawców grup.

W zależności od zgłaszanych przez rodziców potrzeb na bieżąco będziemy podejmować decyzję co do otwarcia kolejnych miejsc.

Przypominamy o konieczności przestrzegania wprowadzonych nowych zasad funkcjonowania szkół, w tym w szczególności rzetelnego informowania o stanie zdrowia dziecka i jego najbliższych. Zależy od tego bezpieczeństwo Państwa dzieci, a także pracowników placówek oświatowych i ich rodzin.

 Burmistrz Miasta
/-/ Jacek Żurawski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF