Zachowaj porządek w przestrzeni publicznej!

27 maja 2020 |
Anna Dalke
Powiększ zdjęcie

W związku z pojawiającym się problemem zanieczyszczania przestrzeni publicznej zużytymi środkami ochronnymi, takimi jak jednorazowe rękawiczki oraz maseczki informujemy, że odpady te powinny być wyrzucane do pojemników na odpady zmieszane.

Jednocześnie nadmieniamy, że od 30 maja br. obowiązek zasłaniania ust i nosa nadal będzie dotyczył wszystkich osób (oprócz przewidzianych prawem wyjątków) przebywających w urzędach, kościołach, sklepach, autobusach i tramwajach, kinach, teatrach, salonach masażu i tatuażu, a także w przestrzeni otwartej, gdy nie ma możliwości zachowania 2 metrów odległości od innych.

Przez nieodpowiedzialne zachowania mieszkańców pozostawiających zużyte materiały ochronne oraz higieniczne, pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. sprzątający ulice, chodniki, parki oraz przystanki narażeni są na zakażenie koronawirusem.

Dlatego w trosce o zdrowie mieszkańców, apelujemy o zachowanie porządku i wyrzucanie odpadów do koszy.

Pomocne informacje dotyczące ww. zagadnienia można uzyskać na stronie internetowej www.gis.gov.pl oraz www.gov.pl/koronawirus, na której publikowane są oficjalne komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny

 

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF