Dzieci – dzieciom - Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Misie Ratownisie”

25 czerwca 2020 |
Ilona Wrzesińska
Powiększ zdjęcie

Akcja „Misie Ratownisie" jest jednym z ogólnopolskich programów prowadzonych przez Fundację Wsparcie112. Celem akcji było zebranie i przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb ratowniczych, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach.

Miś Ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego   w sytuacjach kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie, odwrócenie uwagi, czy nawiązanie kontaktu z dzieckiem, pluszak może okazać się bardzo użyteczny! Miś Ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, czy szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak. Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od traumatycznego wydarzenia, jakim jest wypadek.

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej została oficjalnie zarejestrowana jako miejsce zbiórki. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w akcję. W sumie nasza szkoła zebrała 629 misiów. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowogrodzie przekazał nam 95 pluszowych pomocników. Akcję zakończyliśmy z 724 sztukami miśków na koncie zbiórki!

Misie Ratownisie zostały przekazane do jednostek ratowniczych z całego terenu powiatu golubsko – dobrzyńskiego tj. Ratownictwo Medyczne Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu – Dobrzyniu, Komenda Powiatowa Policji w Golubiu – Dobrzyniu, Posterunek Policji w Kowalewie Pomorskim, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w tę akcję, której przyświecał tak szczytny cel!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF