Dołączyliśmy do kampanii „Pod biało-czerwoną”

8 października 2020 |
Brygida Sławińska-Śliwa
Powiększ zdjęcie

Informujemy, że Gmina Kowalewo Pomorskie przystąpiła do projektu „Pod biało-czerwoną", który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce.

Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców, musimy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu gov.pl, zgodnie z regulaminem dla Gminy Kowalewo Pomorskie - 100 głosów.

Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Dla ułatwienia podajemy link: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Głosujemy dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w naszej małej ojczyźnie.


Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną''


Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

(zamieszczono: 2020-08-26)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF