Wyścig kolarski o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie za nami

2 września 2020 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

29 sierpnia br. po raz dwunasty UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo był organizatorem Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS. W związku z panującą pandemią zawody rozegrano z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych.

W czterech kategoriach wiekowych na starcie stanęło 146 zawodników, którzy ścigali się na 7 km rundzie wiodącej po drogach sołectwa Wielka Łąka i Pruska Łąka.
Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

Kategoria żak: Konrad Ostrowski (UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo); kategoria żakini: Otylia Kozłowska (Cykliści Rypin); kategoria młodziczka: Oliwia Kępczyńska ( ALKS Stal Grudziądz SK OsiR Golub – Dobrzyń) i kategoria młodzik: Jakub Gadecki ( LUKS "Dwójka" Stryków / Danielo Sportswear.

Dopingowani przez Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie p. Jacka Żurawskiego, Proboszcza Parafii Wielka Łąka ks. Grzegorza Malinowskiego, radnych, dyrektorów szkół i rodziców zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo kontynuują bardzo dobrą passę. W kategorii żak zwyciężył Konrad Ostrowski, Mateusz Borzejewicz wywalczył bardzo dobrą 9. pozycję, a debiutujący Dawid Lewandowski finiszował na 22. miejscu.

Wśród kat. żakini Dominika Lewandowska wywalczyła 7 pozycję. Czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych wywalczyły także młodziczki: Wiktoria Nowakowska finiszowała na 6. miejscu, 12 była Martyna Lewandowska. Wśród 56 młodzików Aleksander Lipiński, Jonasz Śliwka, Michał Dąbrowski i Franciszek Błaszkiewicz zajęli odpowiednio 11., 21., 27. i 36. miejsce. Mateusz Płotka nie zaliczy swojego występu do udanych.

Organizatorzy wyścigu kolarskiego serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację wyścigu. Są to: