Powszechny Spis Rolny – rachmistrzowie spisowi

9 września 2020 |
Edyta Jasińska
Powiększ zdjęcie

W dniu 3 września 2020 r. Burmistrz Miasta spotkał się z rachmistrzami spisowymi wykonującymi czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r.

W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru zgłosiło się 4 kandydatów na rachmistrzów ( na 2 dostępne miejsca).

Po ukończeniu szkolenia oraz zdaniu pozytywnie testów na rachmistrzów spisowych zakwalifikowały się : Pani Lucyna Obernikowicz oraz Pani Jolanta Olszewska.

Powszechny Spis Rolny rozpoczął się 1 września i potrwa do 30 listopada 2020 r.

Użytkownik gospodarstwa rolnego jest obowiązany przeprowadzić samospis internetowy. Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi. Obowiązek przeprowadzenia samospisu internetowego nie wyłącza możliwości zebrania w każdym czasie danych od użytkownika gospodarstwa rolnego w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego. Użytkownik gospodarstwa rolnego nie może odmówić przekazania danych w ramach spisu rolnego w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego. Przekazanie przez użytkownika gospodarstwa rolnego danych w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego zwalnia go z obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną, Centralne Biuro Spisowe przyjęło założenie, że w chwili obecnej spis będzie realizowany jedynie metodą CATI (wywiadu telefonicznego). Ma to na celu zapewnienie ochrony rachmistrzowi terenowemu i respondentom.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF