Dwa zwycięstwa kolarskich Sokołów

23 września 2020 |
UKS Sokół Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Miniony weekend był niezwykle udany i pracowity w wykonaniu kolarzy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo. 19 września br. Konrad Ostrowski wraz z Pawłem Bonasem (ALKS Stal Grudziądz – UKS Omega Gruta) wywalczył złoty medal podczas rozegranych w Robakowie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w jeździe dwójkami na czas.

Zawodnicy w kategorii żak na dystansie 7,6 km wykręcili najlepszy czas tj. 11:25,40 i odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Mateusz Borzejewicz w duecie z Bartłomiejem Kręcisz (ALKS Stal Grudziądz – UKS Omega Gruta) wywalczyli bardzo dobre piąte miejsce.

Wielkie brawa dla Wiktorii Nowakowskiej i Martyny Lewandowskiej, które "wykręciły" czwarty czas w kategorii młodziczka. Z dobrej strony zaprezentowali się również młodzicy: Aleksander Lipiński i Michał Dąbrowski, którzy z czasem 22.46,70 wywalczyli dziewiąte miejsce. Mateusz Płotka z Frankiem Błaszkiewiczem zajęli siedemnastą pozycje.

Następnego dnia w Małym Rudniku rozegrano wyścig ze startu wspólnego o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego. Na starcie w tych zawodach stanęło blisko 150 zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych, w tym 8 osobowa reprezentacja naszego klubu wraz z trenerem Marianem Krych.

W kategorii żak świetnie spisał się Mateusz Borzejewicz, który wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo. Czołowe miejsca w "top 15" zajęli: kategoria żak: Dawid Lewandowski 15. miejsce. W kategorii młodziczka Martyna Lewandowska i Wiktoria Nowakowska wywalczyły odpowiednio dziewiątą i jedenastą pozycję.

W tym samym czasie Konrad Ostrowski, Aleksander Lipiński i Jonasz Śliwka wraz z trenerem Agnieszką Zielaskowską walczyli o medale podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie MTB rozgrywanych w Żerkowie województwo wielkopolskie. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników, uczniów klas IV-VIII ze szkółek kolarskich z całej Polski uczestniczących w Narodowym Programie Rozwoju Kolarstwa realizowanym przez Instytut Sportu w Warszawie przy współudziale Wielkopolskiego Związku Kolarskiego. Start w MTB był nowością dla młodych reprezentantów Gminy Kowalewo Pomorskie. Pojechaliśmy tam po „naukę", a doświadczenie zdobyte na niezwykle wymagającej i kaskaderskiej trasie zaprocentuje w przyszłości.