Zebranie Samorządu Osiedlowego Osiedle Brodnickie

16 października 2020 |
Brygida Sławińska-Śliwa
Powiększ zdjęcie

We wszystkich sołectwach na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie odbyły się zebrania wiejskie. Teraz przyszła kolej na Osiedle Brodnickie, co miało miejsce 12 października 2020 r. Przewodniczący Osiedla Brodnickiego Henryk Sławiński oraz Zarząd zaprosili mieszkańców, Burmistrza Miasta Jacka Żurawskiego i Radnego Rady Miejskiej Wojciecha Małkiewicza.

Przewodniczący Osiedla złożył krótkie sprawozdanie z działalności za ostatni okres, a Burmistrz Miasta omówił bieżące wydarzenia oraz przedstawił najważniejsze przedsięwzięcia realizowane w Gminie Kowalewo Pomorskie. Poruszył sprawy dotyczące obwodnicy, programu Kolej+, Centralnego Poru Komunikacyjnego oraz inwestycji drogowych odbywających się na terenie gminy Kowalewo Pomorskie. W związku z rosnącą liczbą zakażeń wirusem COVID-19. Burmistrz poinformował, że zostanie przeprowadzona dezynfekcja poprzez zamgławianie preparatem wszystkich miejsc publicznych naszego miasta tj. ulic, parków, placów, rynku itp. Jednocześnie prosił o przestrzeganie zasad ostrożności i zaleceń przekazywanych przez media i służby sanepidu. Na zakończenie Mieszkańcy przekazali swoje uwagi i wnioski do realizacji.

Omówiono też projekt „Pod biało-czerwoną" który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Zaznaczono, że inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców, ponieważ musimy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu gov.pl. Zgodnie z regulaminem wystarczy, że zrobi to 100 osób, a Gmina Kowalewo Pomorskie otrzyma maszt i flagę.

Korzystając z okazji podajemy link: https://bialoczerwona.www.gov.pl/, głos można oddać do 11 listopada 2020 r.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF