Dzień Edukacji Narodowej

19 października 2020 |
Monika Kozińska
Powiększ zdjęcie

Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz wszystkich pracowników niepedagogicznych, pracujących w instytucjach związanych z oświatą. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.

W tym roku w gminie Kowalewo Pomorskie w nietypowy sposób przebiegały obchody Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w szkołach nie odbyły się uroczyste apele połączone z występami artystycznymi uczniów.

Doceniając trudną i odpowiedzialną pracę dyrektorów szkół oraz nauczycieli, Burmistrz Miasta Jacek Żurawski postanowił osobiście im podziękować. W dniach 13-14 października br. z życzeniami i wiązankami kwiatów odwiedził szkoły i placówki oświatowe, dla których jest organem prowadzącym. Burmistrz Miasta wręczył również nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrodę w podziękowaniu za całokształt pracy oraz osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, a także wzorowe wypełnianie obowiązków otrzymali dyrektorzy oraz nauczyciele, wskazani przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF