Sto flag na 100 - lecie powrotu Kowalewa Pomorskiego do macierzy!

9 listopada 2020 |
Paulina Wilamowska
Powiększ zdjęcie

Szanowni Mieszkańcy!

Na 100-lecie powrotu Kowalewa Pomorskiego do Rzeczpospolitej Polskiej, Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego wręczy sto flag narodowych!

Święto odzyskania niepodległości jest jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z historią naszego kraju. Pokażmy, że pomimo trudnej sytuacji epidemicznej możemy należycie uczcić ten dzień. Wywieśmy flagi na naszych domach i świętujmy w gronie najbliższej rodziny.

11 listopada 2020 r. o godzinie 11:40 (przed Mszą Św.) na rynku miasta nastąpi wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Przypominamy o obowiązkowym zasłanianiu ust i nosa w miejscach publicznych oraz zachowanie minimum 1,5 m dystansu społecznego.

Informujemy, że biuro programu „Niepodległa" wzorem lat ubiegłych kontynuuje akcję „Niepodległa do hymnu". W południe 11 listopada, Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji i zaśpiewanie hymnu w domu.

 

niepodległa 11 listopada 2020 Narodowe Święto Niepodległości świętuj bezpiecznie! Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do symbolicznego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Pokażmy, że tworzymy wspólnotę, która podtrzymuje tradycję nawet w trudnych warunkach epidemicznych i pomimo konieczności zachowania fizycznego dystansu. Oto propozycje, jak uczcić Święto Niepodległości i świętować bezpiecznie, mając na uwadzę troskę o zdrowie swoje i innych. Weź udział w acji „Niepodległa do hymnu”. Jak co roku, w samo południe 11 listopada włącz transmisję Mazurka Dąbrowskiego w radiu, telewizji lub zaśpiewaj wspólnie z najbliższymi w domu czy na balkonie. Zgłoś swój udział na www.niepodlegla.gov.pl. Weź udział w wydarzeniach kulturalnych onLINE. Obejrzyj w internecie transmisję „Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu” oraz wielu innych wydarzeń - ich wybór znajdziesz na www.niepodlegla.gov.pl. Świętuj z Biało-Czerwoną. Wynieś flagę na znak jedności i solidarności. Skontaktuj się z bliskimi. Zadzwoń, napisz, sprawdź co słychać u Twoich bliskich w kraju i za granicą - pokaż, że o nich pamiętasz w tym ważnym dniu. Pamiętaj o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa: zasłaniaj usta, zachowaj dystans, dezynfekuj dłonie. Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Niepodległości!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF