Wyniki XXIII Festiwalu Kolęd Pastorałek i Piosenek Świątecznych

14 stycznia 2021 |
Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK
Powiększ zdjęcie

Celem organizacji Festiwalu jest pielęgnowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, ochrona przed zanikaniem zwyczaju kolędowania, prezentacja twórczości kolędniczej oraz pobudzanie twórczych zainteresowań młodego pokolenia.

Do tegorocznej edycji konkursu który odbył się online zostały nadesłane 92 zgłoszenia z terenu całej polski. Nadesłane zgłoszenia oceniane były przez profesjonalne jury w składzie p. Agata Maciołek nauczyciel muzyki , p. Leszek Miliński muzyk , Barbara Niewidział dyrektor M-GOK. Komisja przy ocenie brała pod uwagę indywidualne predyspozycje wykonawcy; jego możliwości słuchowo-głosowe, poczucie rytmu, dykcję, zaangażowanie w treść jak i ogólny wyraz artystyczny zaprezentowany przez młodych artystów przyznając następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii do 12 lat

I m-ce Ewelina Matejko – ARTOVO Centrum Praktyk Artystycznych Międzyrzec Podlaski Link do nagrania wideo

I m-ce Emilia Głodek – Best Vocal Studio Garwolin

Link do nagrania wideo

II m-ce Julia Nowicka – Szkoła Podstawowa im K.K. Baczyńskiego Czernikowo 

Link do nagrania wideo

III m-ce Nikola Lorenc – Miejskie Centrum Kultury Aleksandrów Kujawski

Link do nagrania wideo

Wyróżnienia:

Zosia Kasprzycka – Miejskie Centrum Kultury Lubawa

 Link do nagrania wideo

Natalia Lamentowicz – Szkoła Podstawowa nr. 17 Chorzów

 Link do nagrania wideo

W kategorii 13-15 lat

I m-ce Patrycja Sinicka – Szkoła Podstawowa nr 6 Sosnowiec

 Link do nagrania wideo  

II m-ce Julia Tłuczkiewicz – Miejskie Centrum Kultury Ostrowiec Św.

Link do nagrania wideo  

III m-ce Maciej Golian – Szkoła Podstawowa nr 3 Szczytno

 Link do nagrania wideo  

Wyróżnienia:

Lena Sikora – Szkoła Podstawowa nr 37 Szczecin

 Link do nagrania wideo

Monika Trawicka – Kopanino

 Link do nagrania wideo  

W Kategorii 16+

I m-ce Martyna Nowak – Czernikowskie Stowarzyszenie Czyż-Nie

 Link do nagrania wideo  

II m-ce Oliwia Dudka- Pałac Młodzieżowy w Nowym Sączu

 Link do nagrania wideo  

III m-ce Wojciech Stefanowski- Studio Wokalne Katharsis Świdnica

 Link do nagrania wideo  

III m-ce Kinga Lorenc- Miejskie Centrum Kultury Aleksandrów Kujawski

Link do nagrania wideo  

Wyróżnienia:

Aleksandra Erdman – I liceum Ogólnokształcące im Braci Śniadeckich Żnin

Link do nagrania wideo  

W Kategorii Zespoły

I m-e Kulturki – Miejskie Centrum Kultury Aleksandrów Kujawski

Link do nagrania wideo  

II m-e N&N – Droginia

 Link do nagrania wideo  

Wyróżnienia:

Iskierki – Młodzieżowy Dom Kultury Toruń

Link do nagrania wideo  

Arkona – Allegretto Szczecin

Link do nagrania wideo  

Grand Prix

Jagoda Rataj – IX Liceum Ogólnokształcące Kraków

 Link do nagrania wideo  

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF