Zabezpieczmy nasze czworonogi przed niskimi temperaturami!

15 lutego 2021 |
Renata Siwiec
Powiększ zdjęcie

W związku z niskimi temperaturami apelujemy o pomoc w znalezieniu zwierzętom schronienia przed mrozem. Jeśli jest taka możliwość, to uchylmy część okienek w piwnicach lub innych pomieszczeniach gospodarczych dla dzikich kotów.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, kto utrzymuje zwierzę domowe musi zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.

Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt mieszkających na zewnątrz, w tym wolno żyjących kotów oraz psów w kojcach i przy budach. Zwróćmy też uwagę na koty, które podczas chłodów lubią ogrzewać się w pobliżu ciepłych samochodów i często zasypiają na ciepłym silniku lub w okolicach kół.

Ponadto, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Odpowiednia dawka ruchu oraz ciepły posiłek pomogą im przetrwać czas mrozów.

(zamieszczono: 2021-01-15)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF