Super Heros

13 kwietnia 2018 |
Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

8 kwietnia br. w Sobótce k. Wrocławia odbył się XXXI Międzynarodowy wyścig kolarski „Ślężański Mnich", który jest oficjalnym rozpoczęciem sezonu kolarskiego w Polsce. Na starcie pojawiło się około 1700 zawodników, w tym zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo.

Nasz klub  miał swoich reprezentantów w kategoriach: junior, junior młodszy, młodzik i młodziczka. Kolarze rywalizowali na trudnej, selektywnej 18 km rundzie wokół Sobótki. Jedną rundę do pokonania miały kategorie młodzik, młodziczka  i juniorka młodsza, trzy okrążenia to trasa juniorów młodszych, a cztery juniorów.

W kategorii junior na starcie stanęło 129 zawodników. Rewelacyjnie spisał się Adrian Marzec, który  po finiszu z  10 osobowej ucieczki wywalczył drugie miejsce. Do udanych start zaliczą pozostali nasi wychowankowie:  junior Daniel Śliwka zajął dwudziestą drugą pozycję, a Bartosz Małkiewicz  był siedemnasty spośród ponad 120 juniorów młodszych. Oto link do szczegółowych wyników: https://ch.rowery.org/wp-content/uploads/2018/04/%C5%9Al%C4%99%C5%BCa%C5%84ski-Mnich-2018-juniorzy.pdf?x16679

Juniorka młodsza Paulina Matczak przyjechała w grupie zasadniczej.

Debiut na ogólnopolskim wyścigu mają za sobą nasze młodziczki Katarzyna Kurzyńska i Weronika Rysiewska, które zajęły odpowiednio dwudziestą trzecią i trzydziestą pierwszą pozycję.

Bardzo dobrze w kategorii młodzik  zaprezentował się Tymoteusz Śliwka, który zameldował się głównej grupie.