Ruszyła XIII edycja programu grantowego Patriotyzm Jutra 2021

10 lutego 2021 |
Ewa Bąk
Powiększ zdjęcie

Muzeum Historii Polski ogłasza nabór wniosków do XIII edycji ogólnopolskiego programu grantowego „Patriotyzm jutra" 2021. Ma on na celu pomoc w realizacji projektów związanych z szeroko pojętą edukacją historyczną, popularyzacją ważnych wydarzeń dziejowych, czy tworzeniem innowacyjnych narzędzi dydaktycznych.

Do składania wniosków zaproszone są m.in. samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz koła gospodyń wiejskich. Różnorodność podmiotów uprawnionych do składania wniosków pozwoli dotrzeć do możliwie szerokiego grona odbiorców i zaowocuje ciekawymi i innowacyjnymi projektami angażującymi lokalne społeczności we wszystkich rejonach Polski.

Muzeum prosi o dokładne zapoznanie się zarówno z aktualnym regulaminem, jak i dodatkowymi materiałami.

Tegoroczny nabór wniosków odbywa się internetowo (szczegóły na stronach Muzeum Historii Polski - https://muzhp.pl/pl/c/2429/ruszyla-xiii-edycja-programu-grantowego-patriotyzm-jutra) i zakończy się 3 marca 2021 roku o godzinie 23:59.

„Patriotyzm Jutra” realizowany jest od 2006 roku ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum Historii Polski jest jego operatorem od 2009 roku. W latach 2009-2020 rozdysponowano 32 mln złotych i dofinansowano ponad 1300 projektów. Zgłoszono blisko 10 tysięcy projektów z całej Polski.

W ubiegłorocznej edycji programu Muzeum dofinansowało 120 projektów. Były to projekty poświęcone historii politycznej, gospodarczej, historii nauki i techniki, a także historii społecznej, historii życia codziennego. Ze względu na sytuację pandemiczną duża część projektów była realizowana on-line.

Życzymy Państwu powodzenia i zapraszamy do współpracy!

Patriotyzm jutra - plakat

Patriotyzm jutra - plakat

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF