Program Stypendialny Horyzonty

12 marca 2021 |
Karolina Milczarek
Powiększ zdjęcie

Informujemy, że do dnia 31 marca br. trwa rekrutacja do 11 edycji Programu Stypendialnego Horyzonty realizowanego przez Fundację EFC i Fundację Rodziny Staraków. Program Horyzonty to kompleksowe wsparcie dla uczniów pochodzących z małych miejscowości, którzy w tym roku kończą szkołę podstawową i chcą kontynuować naukę w wybranych liceach i technikach w dużych miastach.

Realizator zapewnia, że udział w programie sprawia, że uczniowie rozwijają swój potencjał, pewność siebie i świadomie decydują o swojej przyszłości – realizują pasje, spełniają marzenia, zostają studentami najlepszych uczelni na świecie. Młodzież tworzy zżytą i wspierającą się społeczność, angażuje się w działania społeczne i obywatelskie.

Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej. Pokrywa koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej. Stypendyści wyjeżdżają razem na ferie i obozy letnie, finansowane przez obie Fundacje. W programie Horyzonty podopieczni mają zapewnioną opiekę regionalnych koordynatorów w miejscu nauki, wsparcie fundacyjnego psychologa, otrzymują też indywidualne, tutorskie wsparcie w rozwijaniu zainteresowań i wyborze dalszej ścieżki życiowej.

Do Programu Stypendialnego Horyzonty można aplikować za pośrednictwem strony internetowej www.efc.edu.pl.

Program Stypendialny Horyzonty - plakat informacyjny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF