15 szczęśliwców będzie miało EKOpiec

17 kwietnia 2018 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

W dniu 16 kwietnia poprzez losowanie samorząd gminy wyłonił 15 właścicieli nieruchomości, którzy zostaną objęci programem EKOpiec, gdzie będą mogli otrzymanie dofinansowanie na wymianę pieca grzewczego. Chętnych było o wiele więcej, bo aż 53 osoby.

Powstała, również w losowaniu, lista rezerwowa, aby w razie wykruszenia się jednego z uczestników programu nie przepadły środki finansowe.

W ramach programu priorytetowego EKOpiec 2018 realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie mogą skorzystać z dotacji celowej dla osób fizycznych na dofinansowanie inwestycji służących ochronie powietrza polegających na wymianie źródeł ciepła w budynkach lub lokalach mieszkalnych. Zgodnie z programem kwota dotacji nie może przekroczyć 4tys. na jeden piec. W tym 2tys. dokłada WFOŚiGW a 2tys. samorząd gminy Kowalewo Pom.

Zabierając na spotkaniu głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podkreślał, że ubiegamy się o maksymalną liczbę pieców.

Zgodnie z regulaminem na samorząd do 20tys. możemy otrzymać 15 dofinansowań. Chcąc skutecznie walczyć ze smogiem zależy nam na jak największej ilości, dlatego zapewniam, że samorząd zawsze znajdzie środki na wkład własny. Zwracam się do zainteresowanych, aby sami lobbowali do posłów czy organizacji ekologicznych o rozszerzenie programu- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF