Kujawsko Pomorski Urząd Marszałkowski oferuje środki ochrony osobistej dla medyków

22 marca 2021 |
Ewa Bąk
Powiększ zdjęcie

W magazynie antycovidowym na przychodnie i szpitale, działające w systemie publicznej służby zdrowia, czekają kombinezony, maski (w tym certyfikowane maski przeciwdrobnoustrojowe) i rękawice ochronne.

Dostępne są od ręki, bezpłatnie.

Kujawsko Pomorski Urząd Marszałkowski zaprasza do składania zamówień (oferując również transport).

Zakupy środków ochrony osobistej dla medyków to jeden z elementów segmentu medycznego marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarce.

Z oferty pomocowej korzystają placówki w całym regionie, którym wydano już łącznie 600 tysięcy masek, 40 tysięcy kombinezonów i milion rękawiczek.

Zgłoszenia za pomocą formularza należy wysłać na adres soi@kujawsko-pomorskie.pl. Zamówienia można odbierać z magazynu Centrum Konferencyjnego Daglezja w Przysieku.

Budżet uruchomionego na początku ubiegłego roku marszałkowskiego pakietu antykryzysowego to 910 milionów. Źródłem finansowania są środki Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wart 130 milionów złotych segment medyczny pakietu to realne wsparcie dla instytucji służby zdrowia, które od wielu miesięcy muszą radzić sobie ze skalą wyzwań, z jaką nigdy wcześniej nie miały do czynienia. Obejmuje zakrojone na szeroką skalę zakupy aparatury leczniczej i diagnostycznej, środków ochrony osobistej, urządzeń i środków dezynfekcyjnych oraz potrzebnych służbie zdrowia w obecnej sytuacji rozwiązań teleinformatycznych, a także niezbędne działania inwestycyjne. Dotyczy m.in. wszystkich szpitali w województwie.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF