Pojemniki na odpady komunalne

23 marca 2021 |
Anna Dalke
Powiększ zdjęcie

Informujemy, że pojemniki na odpady komunalne rozstawione na terenie nieruchomości w gminie Kowalewo Pomorskie przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Sp. z o.o. z Wąbrzeźna są własnością w/w firmy. Odpowiedzialność za ich ewentualną utratę lub zniszczenie ponosi właściciel posesji, któremu udostępniono kontenery.

Do tej pory przedsiębiorca nie limitował ich ilości i mieszkańcy mieli możliwość zamówienia dodatkowych pojemników, które bezpłatnie były dowożone pod wskazany adres.

Ilość zgłoszeń o dostawienie kontenerów z miesiąca na miesiąc wzrasta. Z poczynionych obserwacji wynika, że odpady w nich gromadzone nie są zgniatane, przez co na jednej nieruchomości jednorodzinnej niekiedy znajduje się kilkanaście pojemników.

Mając powyższe na uwadze apelujemy o rozsądne gospodarowanie odpadami i ich zgniatanie, w szczególności tworzyw sztucznych i tektury.

Jednocześnie prosimy o zgłaszanie do tut. Urzędu konieczności zabrania pojemników, które z różnych przyczyn (np. zmniejszenie liczby mieszkańców, zmiana sposobu ogrzewania itd.) nie są już użytkowane. Zgłoszenia prosimy kierować do Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej pod nr tel. 56 475-65-28.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF