„Wiosna już nadeszła”

23 marca 2021 |
Renata Siwiec
Powiększ zdjęcie

Nastała wiosna - najpiękniejsza pora roku. Robi się ciepło i coraz więcej czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu.

Jak co roku o tej porze Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o., w ramach umowy na utrzymanie czystości i porządku oraz konserwacji zieleni na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie przystąpił do wiosennych prac. Do tej pory przycięto i uformowano drzewa, krzewy oraz żywopłoty, wymieniono część uschniętych roślin wieloletnich, odnowiono donice do nasadzeń, usuwany jest piasek z ulic i chodników, wykonywane są prace porządkowe po okresie zimowym. Wszystkie trawniki zostały przegrabione z pozostałości po zimie, przeprowadzona została rekultywacja trawników wraz z siewem trawy i nawożeniem. Niebawem nasze miasto stanie się kolorowe, gdyż zostaną nasadzone kwiaty bratki.

Mając na uwadze poprawę wizerunku gminy po sezonie zimowym, zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców, szczególnie zaś do właścicieli nieruchomości, ich zarządców i użytkowników, do administratorów budynków i kierowników zakładów pracy, aby nie zwlekając – przystąpili do wiosennego porządkowania posesji, za które są odpowiedzialni. Podkreślamy, iż dbałość o estetykę otoczenia nie może sprowadzać się do jednorazowych akcji, lecz musi stać się całoroczną praktyką i obyczajem mieszkańców, podobnie jak dbałość o infrastrukturę komunalną.

Wspólnie zadbajmy więc o to, aby wypracowane na terenie naszej gminy standardy w zakresie utrzymania czystości i porządku oraz konserwacji zieleni pozostały zachowane, a gmina Kowalewo Pomorskie była zawsze postrzegana jako czysta i zadbana.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF