Akcja poboru krwi

1 kwietnia 2021 |
Ewa Bąk
Powiększ zdjęcie

W Gminie Kowalewo Pomorskie już po raz kolejny przeprowadzona zostanie akcja poboru krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Akcja poboru krwi

Krew można oddać  w dniu 1 kwietnia  br. (czwartek) w godzinach 10:00 – 16:00   w specjalnym autobusie, który w tym dniu zaparkuje przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury  im. Władysława Stanisława Reymonta, ul. Plac Wolności 13 w Kowalewie Pomorskim

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!

Oddanie krwi poprzedzają kompleksowe badania, które określają czy dana osoba może w danym dniu oddać krew. Wyniki badań są dostępne dla dawcy. Jednorazowe oddanie krwi nie obliguje do systematycznego oddawania krwi, zaprzestanie oddawania krwi w jakimkolwiek momencie nie powoduje, że będziemy jej mieć w nadmiarze (organizm produkuje tyle krwi, ile potrzebuje).

Do pobierania krwi i próbek do badań stosuje się wyłącznie sprzęt jednorazowego użytku. Oddawanie krwi, nawet w czasie pandemii, jest bezpieczne.  Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku 18 - 65 lat, która waży powyżej 50 kg.

Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie przygotował dla Krwiodawców prezent.

Każda osoba, który w tym dniu będzie oddawać krew może otrzymać
biało-czerwoną flagę i flagę Kowalewa Pomorskiego.  

W Krwiobusie będzie można bezpłatnie otrzymać ten ważny symbol narodowy i gminny.

flaga polska

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF