Strażacy z OSP dowożą mieszkańców na szczepienia

22 kwietnia 2021 |
Ewa Bąk
Powiększ zdjęcie

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 strażacy w całym kraju dowożą seniorów do punktów szczepień, którzy z różnych względów nie mogą tam dotrzeć samodzielnie.

Strażacy ochotnicy z Gminy Kowalewo Pomorskie niosą pomoc nie tylko w czasie pożaru, czy zagrożenia mienia i zdrowia, ale również czynnie uczestniczą w akcji transportu. Teraz mają kolejne zadanie, któremu oddają się z pełnym poświęceniem i profesjonalizmem. Nasi Strażacy pomagali już nie raz w ciągu ostatniego roku, wszystkie jednostki włączyły się w przekazywanie mieszkańcom ulotek dot. szczepień, czy transport paczek żywnościowych. Strażacy ratownicy, by przewozić osoby na szczepienia, muszą spełnić określone zasady bezpieczeństwa wydane przez komendanta Straży Pożarnej.

Również równolegle realizowana jest akcja szczepień przeciwko koronawirusowi dla członków OSP, co bezpośrednio wpływa na wzmocnienie potencjału i gotowości do prowadzenia działań ratowniczych w trudnym czasie pandemii.

W dniu 20 kwietnia br. jednostka OSP Wielkie Rychnowo została zadysponowana do przewiezienia mieszkańca wsi Mlewo do punktu szczepień w NZOZ ESKULAP w Kowalewie Pomorskim.

Dziękujemy druhom i druhnom OSP z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie za ratowanie ludzkiego życia i mienia oraz zaangażowanie i wspólną walkę z pandemią COVID-19


Burmistrz Miasta
Jacek Żurawski

 

Zdjęcia z dowozu na szczepienia

Pomoc w transporcie do punktu szczepienia Gmina Kowalewo Pomorskie zapewni transport osobom niepełnosprawnym oraz niemogącym samodzielnie udać się na szczepienie przeciwko COVID-19 Masz problem z dotarciem do punktu szczepień Jeżeli znasz osobę mającą problem w dotarciu do punktu szczepienia             poinformuj ją o tej możliwości i podaj jej nasz numer telefonu Kto może skorzystać z transportu do punktu szczepień? osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N)     lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami; osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności              w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień Istnieją 3 sposoby zapisu: w punkcie szczepień, w Kowalewo Pom.   tj. NZOZ ESKULAP - tel. 56 684 10 20, dzwoniąc na całodobową infolinię - 989, poprzez Internetowe Konto Pacjenta – www.pacjent.gov.pl. Ważne: potrzebę transportu można zgłosić dopiero po umówieniu konkretnego terminu szczepienia. Zadzwoń 781 091 475

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF