Udany start kolarzy Sokoła na Mazowszu

20 kwietnia 2018 |
Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

W dniu 10 kwietnia w Chrzanowie Małym k. Grodziska Mazowieckiego odbył się V Memoriał Eryka Stolarza - Otwarcie Sezonu 2018 dla województwa mazowieckiego.

W wyścigu wystartowali zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo: juniorzy: Adrian Marzec, Daniel Śliwka; w kategorii junior młodszy Bartosz Małkiewicz,  młodzik Tymoteusz Śliwka, młodziczka Katarzyna Kurzyńska oraz w kategorii żak Aleksander Lipiński.

Kolarze rywalizowali na rundzie  o długości 10,5 km znajdowało się na niej  kilka zakrętów oraz dwa podjazdy pod wiadukty, ale głównym czynnikiem mającym wpływ na rywalizację był mocno wiejący tego dnia wiatr. Ponadto, stałym elementem charakterystycznym dla tych zawodów,  był ostry zakręt o 135 stopni w prawo, na 190 m przed linią mety.

Jako pierwsi do rywalizacji ruszyli juniorzy młodsi, którzy do pokonania mieli 3 rundy.    Bardzo dobrze spisał się wychowanek UKS „Sokół”  Bartosz Małkiewicz, który po finiszu z grupy wywalczył trzecie miejsce. 
Do udanych swój start zaliczą nasi najmłodsi zawodnicy: Aleksander Lipiński finiszował na dziesiątym miejscu w kategorii żak; Katarzyna Kurzyńska zajęła siódme miejsce wśród młodziczek, a Tymoteusz Śliwka zameldował się w głównej grupie w kategorii młodzik.

Jako ostatni na starcie stanęli juniorzy, którzy rywalizowali na dystansie 66,6km. Bardzo dobrze spisali się Daniel Śliwka i Adrian Marzec, którzy zajęli odpowiednio  ósme i dziewiąte miejsce. Zwyciężył ich kolega klubowy Karol Wawrzyniak.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF