XXIV Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych - Bądźmy Razem

20 kwietnia 2018 |
Joanna Krasicka MGOPS Kowalewo Pomorskie
Powiększ zdjęcie

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wspólnie z Kierownikiem MGOPS, Kierownikiem WTZ oraz Dyrektorem MGOK, w Kowalewie Pomorskim, w dniu 9 czerwca 2018r. już po raz  XXIV organizuje Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem"które odbędą się w Centrum Rekreacji i Sportu  przy ul. Chopina 26 w Kowalewie Pomorskie  i rozpoczną się o godzinie 1000.

Celem tej długoletniej inicjatywy jest podniesienie poczucia własnej wartości osób niepełnosprawnych, utrzymanie dobrej kondycji, nabywanie umiejętności pracy w zespole, możliwość sprawdzenia samego siebie, zapomnienie o niepełnosprawności i problemach z nią związanych, potrzeba współzawodnictwa i rywalizacji, możliwość przebywania z ludźmi mającymi takie same zainteresowania, dobra zabawa.

Dla osoby niepełnosprawnej, sport jest skutecznym środkiem przywracania kontaktu ze światem zewnętrznym, co ułatwia integrację tych osób ze społecznością. Jest to doskonały środek profilaktyczny oraz terapeutyczny w procesie rehabilitacji ruchowej. Doświadczenia poprzednich lat udowodniły, że rywalizacja sportowa sprawia osobom niepełnosprawnym wiele radości i wzruszeń. Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych w Kowalewie Pomorskim gromadzą osoby niepełnosprawne całego województwa. Zawodnicy startować będą w konkurencjach indywidualnych i zespołowych, w dwóch kategoriach wiekowych: do 15 lat i powyżej 15 lat.

Imprezie towarzyszyć będą konkursy plastyczne, sprzedaż i aukcje prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, występy zespołów muzycznych z udziałem osób niepełnosprawnych, gry i zabawy.

Celem imprezy jest integrowanie osób niepełnosprawnych oraz popularyzacja kultury fizycznej wśród osób niepełnosprawnych.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Jednocześnie informujemy, iż karty zgłoszenia udziału w XXIV Sportowych Spotkaniach Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" dla indywidualnych osób niepełnosprawnych można pobierać do dnia 30 maja br. w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim przy ulicy Plac Wolności 3 lub w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim przy ulicy Odrodzenia 1.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF