Sokoły na podium stawały i kolarskie doświadczenie zdobywały

2 czerwca 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

W minioną sobotę zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo ze zmiennym szczęściem walczyli w Kuczwałach, gdzie rozegrano III wyścig o Puchar Wójta Gminy Chełmża. Najmłodsze kategorie wiekowe tj. żak do pokonania miały dwie rundy, a najstarsze tj. młodzicy pętlę pokonywali trzykrotnie.

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze żakinie: Jagoda Dębińska która wywalczyła 2 miejsce i Amelia Falkowska (obie SP Wielkie Rychnowo)  finiszując na 9. pozycji.

Do udanych występ zaliczą nasze młodziczki: Wiktoria Nowakowska, Martyna Lewandowska i Dominika Lewandowska (SP Wielkie Rychnowo), które zajęły odpowiednio 4., 6. i 11. miejsce.

Wśród kat. żak Dawid Lewandowski (SP Pluskowęsy)  był 11. Szczęścia zabrakło naszym młodzikom Konradowi Ostrowskiemu, Michałowi Dąbrowskiemu i Mateuszowi Borzejewiczowi (wszyscy SP Wielkie Rychnowo) , którzy na 300 metrów do mety uczestniczyli w kraksie i ostatecznie zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.

Dla Amelii Mańskiej, Wiktorii Mańskiej (SP Wielkie Rychnowo)  Wojciecha Matuszkiewicza (SP Wielka Łąka) i Remigiusza Śliwki (SP Wielkie Rychnowo) start w Kuczwałach był pierwszym w ich kolarskiej przygodzie, cenne doświadczenie zdobyte - wielkie brawa dla nich za walkę.

Obecnie nasi zawodnicy intensywnie trenują, bo najważniejsze imprezy dopiero przed nimi.