Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

30 czerwca 2021 |
Monika Kozińska
Powiększ zdjęcie

W dniu 25 czerwca 2021 roku w Gminie Kowalewo Pomorskie, podobnie jak we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce, odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021. To dzień podsumowania ciężkiej i wytężonej pracy. 

Ten rok szkolny był dla wszystkich, zarówno dla dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów, jak i rodziców wyjątkowo trudny, z racji panującej sytuacji epidemiologicznej. Prowadzenie zajęć w trybie zdalnym, brak bezpośredniego kontaktu ze szkołą, gronem pedagogicznym oraz rówieśnikami bez wątpienia stanowił wyzwanie.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego podziękowano za trud, wysiłek i zaangażowanie, wręczono świadectwa uczniom oraz złożono gratulacje rodzicom. Uczniowie z najlepszymi wynikami byli publicznie nagradzani książkami i dyplomami. W szczególny sposób zostali pożegnani tegoroczni ósmoklasiści, którzy po wakacjach dalszą edukację będą kontynuowali w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych.

W czasie uroczystości, organ prowadzący, czyli samorząd gminy, reprezentowali: Zastępca Burmistrza Ilona Rybicka, Skarbnik Gminy Magdalena Górna oraz Kierownik Referatu Edukacji, Oświaty i Wychowania Monika Kozińska. W swoich przemówieniach zaproszeni goście pogratulowali osiągniętych wyników oraz życzyli uczniom i nauczycielom udanych i spokojnych wakacji.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF