Punkt informacyjno-konsultacyjny do obsługi mieszkańców na potrzeby programu „Czyste Powietrze”

23 lipca 2021 |
Edyta Jasińska
Powiększ zdjęcie

Informujemy mieszkańców, że w Urzędzie Miejskim w Kowalewie Pomorskim funkcjonuje Punkt informacyjno-konsultacyjny na potrzeby programu „Czyste Powietrze" dla wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych z gminy Kowalewo Pomorskie zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania.

Przeszkoleni pracownicy urzędu udzielają wszelkich niezbędnych informacji na temat programu, zasad ubiegania się o dofinansowanie czy wymaganych dokumentów. Pomogą również w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie i jego rejestracji na platformie elektronicznej, a także w późniejszym wypełnieniu wniosku o płatność.

Punkt funkcjonuje w Urzędzie Miejskim w Kowalewie Pomorskim ul. Konopnickiej 13, 87-410 Kowalewo Pomorskie - w biurze nr 21 (referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Ewidencji Gospodarczej) codziennie w godzinach od 10.00 do 12.00.

Zainteresowani mieszkańcy mogą skorzystać również z porad w Punkcie w innych godzinach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Kontakt telefoniczny – 56-4756521

O programie: „Czyste Powietrze" - to rządowy program realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego najważniejszym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach.

Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.
Szczegółowy opis projektu znajduje się na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF